Dulceata de caise

de RODIMUR in Dulceata / Gem, 8 Iun 2017 | 29467 vizualizari

COMENTARII (35)

Lau 1

08.06.2017, 18:33

placee

RODIMUR 1

08.06.2017, 18:36

Mulțumesc frumos, Lau!

Panacris 1

08.06.2017, 18:37

Minunatăăă!

RODIMUR 1

08.06.2017, 18:40

Mulțumesc frumos, Cris! Îmi place să fac dulcețuri...

madi_marin 1

08.06.2017, 18:52

mie nu imi place sa le fac, ci sa le mananc iar asta de caise e una din preferate

miki_a 1

08.06.2017, 18:59

Ce culoare frumoasă! Nu am servit până acum cu sâmburi (tot se face propagandă că sunt plini de cianuri )! Păcat că fructele de acum nu mai oferă și gustul celor de altă dată!

Rocsi 1

08.06.2017, 19:21

Imi place pentru ca are o aroma si un gust aparte! Sa nu mai zic si ce culoare frumoasa!

RODIMUR 1

08.06.2017, 19:35

Vă mulțumesc frumos, Madi, Miki și Rocsi pentru aprecieri!

Constelatialeu 1

08.06.2017, 19:41

O ador, imi place foarte mult

RODIMUR 1

08.06.2017, 19:52

Mulțumesc frumos, Leoaico!

MotanLaOale 1

08.06.2017, 20:31

Merisor 1

08.06.2017, 20:35

Ce culoare frumoasă are și ce procedeu interesant de a o prepara!

RODIMUR 1

08.06.2017, 20:36

Mulțumesc frumos, Motănel, pentru susținere!

Corinuta 1

08.06.2017, 21:52

O ador!

RODIMUR 1

08.06.2017, 22:06

Îmi pare bine că-ți place, Corinuța! Mulțumesc frumos!

RODIMUR 1

08.06.2017, 22:09

Merișor, fac această dulceață de mulți ani, după rețeta din cartea mea de căpătâi, modificată pe alocuri, așa după cum mi se pare mie că e mai bine și de fiecare dată a ieșit bine. Acesta este procedeul pentru a păstra culoarea frumoasă și fructele întregi. Mulțumesc pentru apreciere!

oanapl 1

08.06.2017, 22:21

Arata minunat! Ce culoare frumoasa are!

RODIMUR 1

08.06.2017, 22:34

Mulțumesc, Oana! Și mie îmi place...!

dantes 1

09.06.2017, 08:27

Buna!

RODIMUR 1

09.06.2017, 09:32

Mulțumesc, Dante!

mihaelar63 1

09.06.2017, 16:20

Arata grozav de bine !!!! Ai prins soarele verii in borcan
Sa stii ca eu puneam compot de caise verzi , au o aroma deosebita, subtila , acrisora-citrica

RODIMUR 1

09.06.2017, 16:35

Mulțumesc, Mihaela! Cred că era grozav compotul tău de caise verzi, așa cum zici, dulce-acrișor... Chiar mi s-a făcut poftă de o asemenea senzație gustativă...!

mihaelar63 1

09.06.2017, 16:40

Cred ca eu gasisem reteta acum 25 ani la Sanda Marin

RODIMUR 1

09.06.2017, 17:24

Da, ne întoarcem la vechile rețete și la vechile gusturi...

kytz 1

10.06.2017, 12:05

Chihlimbar.... !

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Salată cu burrata și jamon - Rețeta rapidă și plină de savoare

ieri la 10:47

Cartofi noi cu brânză de burduf și bacon - Rețeta gustoasă și sățioasă

pe 25.06 la 05:34

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase